Představte si, že je leden, nejstudenější měsíc v roce, a venku klesá teplota ovzduší hluboko pod bod mrazu. V sobotu ráno se probudíte do slunečného dne, tlaková výše sice rozežene teplotní inverzi, ale náplň teploměru stále zůstává pod hodnotou deseti stupňů pod nulou. Toto není v našem zeměpisném pásmu nic neobvyklého, je to celkem běžná lednová teplota, a s tímto vědomím se také spokojeně díváte na zahradu, zasypanou sněhovým příkrovem, když víte, že váš plynový kotel topí na plné obrátky a vy se můžete v domě bez obav pohybovat v pyžamu a naboso.
Není důvod se převlékat, zůstanete v pyžamu ještě alespoň hodinu a dopřejete si snídani v posteli, nebo v obýváku na sedačce, natáhnete si bosé nohy před sebe a začtete se do své oblíbené knihy, když po chvíli se vám začne zdát, že je v místnosti chladněji, což pocítíte zejména na studených chodidlech. Zkontrolujete radiátory a zjistíte, že jsou vlažné, až studené. Zajdete se podívat do kotelny a bude vám jasno – závada plynového kotle. Co teď, když je sobota, a instalatér je v práci až v pondělí?
Neztrácejte hlavu a uvědomte si, že funguje služba instalatér nonstop. Instalatér k vám dorazí do hodiny i přesto, že je sváteční den. Dorazil by i tehdy, kdyby bylo nutné zasahovat třeba v půlnoci, což může být nutné například v domech, kde se pohybují malé děti a nemocní senioři, anebo tu máte velké akvárium či pokojové rostliny, citlivé na teplotní výkyvy.
Instalatéři si poradí s výměnou kotle anebo vymění některou vadnou součástku, a jede se dál. Oprava závady potrvá třeba sice několik hodin, ale za tu dobu nestačí objekt natolik vychladnout, že by se vám dělaly rampouchy u úst, a místnosti by se proměnily v mrazicí box nebo dokonce v ledové království. Za havarijní situaci lze také považovat prasklý radiátor, tehdy je nutné odstavit topný zdroj, vypustit vodu ze systému a teprve pak provést opravu či výměnu vadného tělesa.